Schmidt z Vancouveru Giants vedie Kanadu k rozhodujúcemu víťazstvu nad Slovenskom

Kanada po pondelňajšom víťazstve nad Švajčiarskom 10:1 chcela zopakovať svoj výkon proti slovenskému tímu, ktorý vo svojom úvodnom zápase turnaja prehral jeden zápas so Švédskom.

Cameron Schmidt (Vancouver Giants) otvoril skóre už po štyroch minútach, keď sa lopta odrazila od Jacksona Smitha (Tri-City Americans). O štyri minúty Schmidt prudkou strelou cez nohy Michala Pradela zdvojnásobil náskok Kanady. Smith tiež asistoval Lucovi Romanovi, aby dostal Kanadu do vedenia 3:0.

Slovensko skórovalo, no v polovici tretej tretiny Emil Guti zakončil peknú prihrávku hviezdy Medicine Hat Tigers Gavina McKennu a obrancu Erieho Ottersa Matthewa Schaefera. Luca Romano strelil ďalší gól na vyrovnanie zápasu s Kanadou, ktorá vyhrala 5:1.

„Včera večer som mal niekoľko skvelých útekov a výzorov, ale nepodarilo sa mi ani jeden, tak aby som nastúpil.“ [two] „Toto stretnutie nám určite pomohlo získať sebavedomie,“ povedal Schmidt po zápase. Pokračoval: „Naším cieľom je dostať sa na čelo našej skupiny pred medailovým kolom.“ Dve skoré víťazstvá sú dobré, ale musíme na tom pokračovať.

Útočník Vancouveru získal aj ocenenie Hráč zápasu ako výnimočný hráč tímu Kanady.

Koncom tretej tretiny bol prospekt Seattle Thunderbirds Brayden Coates faulovaný Adamom Golgerom a nakoniec dostal päťminútový trest, ako aj chybné správanie v hre za hod oštepom. V čase publikovania tohto článku nebol oznámený žiadny dodatočný trest.

Slovensko uzavrie predbežný zápas proti Švajčiarsku vo štvrtok večer, zatiaľ čo Kanada v závere tretieho dňa uzavrie trojzápasový zápas proti Švédsku.

Nezabudnite si ho uložiť ako záložku Webová stránka THN WHL Pre najnovšie správy, exkluzívne rozhovory, podrobnosti a ďalšie.

Everett Silvertips podpísal zmluvu s vynikajúcim hráčom Landonom DuPontom

Reshni z Royals žiari v debute Halinky Gretzky v roku 2024

READ  India vedie medailovú bilanciu na majstrovstvách sveta juniorov ISSF | Ďalšie športové správy

Zaheski a Fidler z WHL patria medzi najlepších hráčov súboja medzi Českou republikou a Spojenými štátmi.

Schmidt a McKenna patria k špičkám WHL v druhej predturnajovej súťaži Hlinku Gretzkého