Slováci posielajú správu s veľkou výhrou

Slovensko strieľalo na plné pecky a strelilo tri góly v prvom polčase na ceste za presvedčivou výhrou 6:2 nad Kazachstanom dnes v Ostrave. Bez ohľadu na výsledok to bol ťažký a napätý zápas. Výhra dáva obom tímom bilanciu 1:1 a vedie k patovej situácii piatich tímov na čele tabuľky B-skupiny.

Za víťazov dvakrát skóroval Martin Pospíšil, gól a dve asistencie pridal Libor Hodášek. Slováci prevýšili svoje súperky v presilovke 42:16 a boli naladení na víťazstvo.

Marek Hrvik povedal: „Dnes sme mali oveľa lepší štart, čo sme chceli, najmä po prvom zápase, a vedeli sme, že musíme streliť nejaké góly skoro, aby sme sa dostali do lepšej pozície, a to sa nám aj podarilo. “ . „Žiadny súper nie je ľahký a aj tento tím mal niekoľko dobrých hráčov. Chceli sme sa držať nášho systému, nenechať sa strhnúť a asi sa nám to aj trochu podarilo v druhom polčase, keď sme sa vzdialili tomu, kde sme mali byť.“ .“ „Nech je to akokoľvek, ale preteky sme dokončili na treťom mieste.“

V polovici prvého polčasu dostal Slovákov do presilovej hry Martin Pospíšil. O 11:54 ho zasiahol uvoľnený puk po tom, čo brankár Andrey Shutov nedokázal zblokovať prvú strelu. Vďaka rýchlej práci trénerov mužstva si v zápase pripísal asistenciu Juraj Slavkovski. Slavkovskij pred chvíľou zblokoval strelu Alikhana Asetova, ktorý zrazil Slováka plešinu z držiaka. Slavkovský sa vrhol a skĺzol z ľadu, ale čepeľ bola v priebehu niekoľkých sekúnd opäť nasadená.

O necelú minútu Slovensko zvýšilo svoj náskok, keď Martin Vasko-Rodas rýchlo vyrazil a rozhodca ju rýchlo zrušil. Slováci skórovali na doskoku, no videorecenzia potvrdila, že v čase 12:28 šla prvá strela na 2:0.

Neskôr v tretine vyšiel Matos Sokel z konca na dva proti jednému. Prebehol po pravom krídle a v čase 17:56 vystrelil nízko na vzdialenejšiu stranu na 3:0, čím poslal obrovské proslovenské publikum do záchvatov radosti.

READ  Dva roky žil dvojitým životom: slávny český herec, ktorý podvádzal speváčku s herečkou!

Reprezentanti Kazachstanu predviedli svoj najlepší výkon v prvej polovici druhého polčasu a za svoju vytrvalosť boli predčasne odmenení. Po dlhom držaní lopty z neskorej penalty zvýšili na 3:1 na 3:02, keď Asetov vystrelil puk za čiaru z lapačky vpredu.

Síla sa však opäť zmenila, keď Slovensko dostalo pokutový kop. Libor Hudáček dostal zadarmo a porazil Šutova dekou a odvtedy sa zvyšok tretiny vrátil pod slovenskú dominanciu. Mužstvo pridalo dva góly na začiatku tretej tretiny na identické prihrávky Hodáska po rohu. Najprv si na 1:18 všimol Pospíšila a o štyri minúty neskôr zvýšil na 6:1 Lukáš Singel.

Amirkhan Omirbekov pridal gól za Kazachstan neskôr v prvom polčase, ale bolo to príliš málo, príliš neskoro.

„Mali sme dobrý začiatok a viedli sme 3:0, potom sme sa trochu vzdialili, ale neublížili nám a v tretej tretine sa môžeme vrátiť silní,“ povedal Peter Chilarek. „Bolo to pre nás dobré víťazstvo po prehre v prvom zápase. Chceli sme dobre odpovedať a myslím si, že sa nám to podarilo.“

Slovensko sa zajtra vráti do súťaže, v dopoludňajšom zápase nastúpi proti Spojeným štátom, zatiaľ čo Kazachstan dostane deň voľna a v utorok sa stretne s Lotyšskom v ďalšom rozhodujúcom zápase.