Slovensko 1 – 2 Ukrajina

Roman Yaremchuk skóroval neskorým víťazom, keď si Ukrajina udržala svoju kampaň na Euro 2024, keď sa prebojovala a zdolala Slovensko 2:1.

Ukrajina po prehre s Rumunskom vo svojom úvodnom zápase skupiny E vedela, že potrebuje aspoň jeden bod z druhého zápasu, aby mala reálnu šancu dostať sa do vyraďovacej fázy, no v Düsseldorfe začala najhoršie, ako mohla.

Slovensko, ktoré vo svojom prvom zápase ohromilo Belgicko, sa mohlo kvalifikovať do osemfinále ďalšou výhrou a vyzeralo to tak, že keď vyhralo. Evan SchranzHlavička – jeho druhý gól na turnaji – ich posunula predčasne do vedenia (17).

Hoci Oleksandr Tymčik trafil žrď, keď Ukrajina hľadala vyrovnanie, Slovensko dominovalo väčšinu prvých 45 minút, no vo výbornej forme našlo ukrajinského brankára Anatolija Trubina, ktorý nastúpil za Andrija Lunina.

Druhý polčas ale patril Ukrajine. Hviezda Chelsea Mykhailo Modrič počas celej doby predvádzal skvelé momenty a viedla k tomu jeho vodičská kariéra Mykola Šaparenko Vyrovnávajúci gól strelil krížnou prihrávkou obranca Arsenalu Oleksandr Zinchenko z ľavej strany (54).

Od tohto momentu boli Ukrajinci vo vedení. Modrič potom z tesného uhla pred striedačkou trafil žrď Yaremchuk Na titulky sa dostal, keď predviedol skvelú techniku, keď ovládol Chaparenkovu dlhú loptu dopredu a prestrelil brankára Slovenska Martina Dúbravku (80 ́).

Tento výsledok otvára skupinu E dokorán pred zápasom Belgicka s Rumunskom v sobotu večer. Víťazstvo belgického tímu v Kolíne nad Rýnom zdvihne skóre štyroch tímov pred stredajším záverečným kolom na tri body.

Najväčšie momenty zápasu…

obrázok:
Hlavička Ivana Schranza dostala Slovensko do vedenia už v prvom polčase v Dusseldorfe

Ivan Schranz vedie Slovensko vpredu proti Ukrajine
obrázok:
Schranzov úvodný gól bol jeho druhým gólom na Euro 2024 po tom, čo strelil víťazný gól proti Belgicku.

Mykola Shaparenko oslavuje s kolegom Andrijom Jarmolenkom po strelení vyrovnávajúceho gólu Ukrajiny proti Slovensku
obrázok:
Mykola Šaparenko hlavičkoval po centri domáceho Oleksandra Zinčenka na vyrovnanie pre Ukrajinu

Roman Jaremčuk oslavuje po strelení gólu, ktorým Ukrajina vedie proti Slovensku 2:1
obrázok:
Jaremčuk oslavuje s Oleksandrom Tymčikom po strelení víťazného gólu Ukrajiny v 80. minúte

Rebrov: Ukázali sme ducha Ukrajiny

Ukrajina tréner Serhiy Rebrov Povedal: „Urobili sme niekoľko chýb, keď sme inkasovali gól a museli sme odpovedať v druhom polčase.

„Požiadal som hráčov, aby sa nebáli o výsledok a odovzdali na ihrisku maximum.“

Dodal: „Samozrejme, že sa musíme sústrediť na ďalší zápas, ale toto bolo veľmi dôležité víťazstvo pre našu krajinu, Ukrajinu a našich fanúšikov a som si istý, že sú na hráčov veľmi hrdí.“

Calzona: Slovensko stále nie je kandidátom na ME 2024

Slovensko tréner Francesco Calzona „Mali sme šancu, ale vedeli sme, že stojíme pred tímom, ktorý musí za každú cenu vyhrať, aby zostal v honbe za kvalifikáciou do vyraďovacej fázy,“ povedal.

„V skupinovej fáze sme pre nás príbehom Popolušky. Môj tím sa snaží hrať futbal proti komukoľvek bez ohľadu na súpera a som na to veľmi hrdý.

„Pred niekoľkými mesiacmi bolo nepredstaviteľné, že náš tím bude hrať proti takým silným tímom.“

Analýza: Emocionálna Ukrajina si tento moment zaslúži

Sky Sports Dan Sansom:

Po pondelňajšej šokujúcej prehre s Rumunskom – tímom, ktorý je vo svetovom rebríčku o 23 miest za nimi – si Ukrajina uvedomila, že musí odpovedať Slovensku, aby mala reálnu šancu dostať sa do osemfinále, no napriek tomu bola v prvom polčase sklamaním. vytváranie mnohých šancí. Príležitosti.

READ  Draft 2021 NHL č. 4: Správa Brandta Clarka Scouta

Napriek ich priemernému výkonu bolo rozhodnutie Rebrova vynechať brankára Realu Madrid Lunina inšpirujúce, pričom náhradník Trobin predviedol štyri pôsobivé zákroky, čo naznačuje, že by mal byť v prvom rade brankárom prvej voľby svojej krajiny.

Brankár Benficy sa udržal v hre, kým Modrič, ktorý sa spočiatku len ťažko presadil, začalo rásť sebavedomie. Krídelník Chelsea sa pričinil o vyrovnanie na Ukrajine a mal smolu, že neskóroval sám pred tým, ako bol päť minút pred striedaním.

Ukrajina, Euro 2024
obrázok:
Ukrajina sa po záverečnom hvizde v dusseldorfskej Aréne podelila so svojimi fanúšikmi o emotívny moment

V tom čase už bol zapletený do divokých osláv po tom, čo náhradník Yaremchuk predviedol brilantný finiš a umožnil Ukrajine začať turnaj.

Víťaz videl, ako sa Yaremčuk zrútil v slzách a dostal od Zinčenka bozk na hlavu predtým, ako pokračovali emotívne scény, keď hráči po záverečnom hvizde tlieskali svojim fanúšikom na štadióne v Düsseldorfe.

Samozrejme, veľa Ukrajincov po celom svete to bude sledovať, a hoci to nezmení srdcervúcu situáciu v ich domovine, ich prvá výhra v eure od roku 2012 prinesie trochu šťastia tým, ktorí to najviac potrebujú.

Ako sú klasifikované tímy na treťom mieste?

Do osemfinále sa kvalifikujú prvé dva tímy z každej zo šiestich skupín.

Týchto 12 tímov doplnia štyri zo šiestich tímov, ktoré skončili v skupinách na treťom mieste. Tímy na treťom mieste sa umiestnia v ligovej tabuľke, pričom prvé štyri tímy postúpia do osemfinále.

Tímy, ktoré skončili vo svojich skupinách na treťom mieste, sú zoradené podľa nasledujúcich kritérií, počnúc: