Slovensko a Rumunsko sa po remíze dostanú do osemfinále na ME 2024

Slovensko aj Rumunsko sa kvalifikovali do vyraďovacej fázy Euro 2024 po napínavej remíze 1:1 vo Frankfurte.

Keďže oba tímy si uvedomovali, že na kvalifikáciu bude stačiť jeden bod, rumunský stredopoliar Razvan Marin skóroval z pokutového kopu už v prvom polčase a hlavičkou Slovenska zrušil vedenie Ondreja Dudu.

Zdá sa, že žiadna zo strán sa až do záverečnej fázy nerozhodla.

Rumunsko sa kvalifikovalo do osemfinále ako líder skupiny spolu s druhým Belgickom, kým Slovensko sa kvalifikovalo ako jeden zo štyroch najlepších tímov, ktoré sa umiestnili na treťom mieste.

Slovensko zdolalo poslednú Ukrajinu rozdielom gólu, pričom všetky štyri tímy skončili so štyrmi bodmi.

Slovensko začalo zápas sviežo, no Rumunsko si vypracovalo najväčšiu šancu, keď strelu Andreja Ratiu zblokoval brankár Martin Dúbravka a Ianis Hagi odrazenú loptu vyrazil nad brvno.

Napriek dusnej horúčave vo Frankfurtskej aréne sa ani jeden z tímov nezdal byť spokojný s bezgólovou remízou, ktorá by oba tímy poslala do osemfinále.

Slovensko sa ujalo vedenia v 24. min. Stredopoliar Juraj Kuka vyslal nádherný center a nepokrytý Duda hlavou prekonal bránu.

Ratioovu strelu spoza šestnástky Dúbravka zblokoval, no brankára Slovenska prekonal krátko na to, keď Rumunsko v 34. minúte vyrovnalo.

Nemecký rozhodca Daniel Seibert najprv odmietol zamietnuť odvolanie Rumunska po tom, čo Hagi padol pod vplyvom Davida Hanka, ale rozhodca po preskúmaní videoasistenta rozhodcu nariadil pokutový kop a Marin pokutový kop úspešne zahral.

Na začiatku druhého polčasu zaútočila na oba tímy búrka a Rumunsko sa po hodine priblížilo k vedeniu, keď Dúbravka zblokoval Marinovu strelu a Denis Dragos poslal odrazenú loptu nad brvno.

READ  AirCar od Klein Vision získava osvedčenie o letovej spôsobilosti

Slovenský útočník David Strelic vyrazil prízemnú strelu, ktorú ešte pred premrhaním šancí zblokoval rumunský brankár Florin Neita.