Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji porazilo Spojené štáty americké v predĺžení

PRAHA – Slovensko zvíťazilo nad Spojenými štátmi 5:4, keď v pondelok na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji skóroval Miloš Kelemen 1:04 po predĺžení.

Američania utrpeli druhú prehru v troch zápasoch.

Za Slovákov skórovali aj Libor Hodásek, Simon Nemec a Patrik Koch, v druhej skupine v Ostrave zastavil brankár Samuel Hlavaj 39 striel.

Po nerozhodnom výsledku 4:1 sa Američania v čase 12:06 tretej tretiny vrátili tromi gólmi a vynútili si predĺženie.

Shane Pinto strelil druhý gól Američanov medzi platformami Hlavage. Brady Tkachuk pridal gól bez asistencie v samostatnom pokuse a Luke Hughes skóroval na 3:22.

Dvakrát skórovali Kelemen a Hodáček a Slováci viedli v prvom polčase 2:0.

Matt Boldy po odrazenej lopte znížil na 2:1, no za Slovensko sa razantnou strelou presadil Simon Nemec a v 8:47 min pridal všetky štyri góly Patrick Koch. Vyzvali amerického trénera Johna Hynesa, aby nahradil brankára Alexa Nedeljkoviča Treyom Augustinom.

Nedeljkovič dal štyri góly zo 16 striel. Augustín urobil osem zákrokov.

Spojené štáty vo svojom úvodnom zápase prehrali so Švédskom 5:2, potom zdolali minuloročné vicemajster Nemecko 6:1.

Oliver Kapanen a Arto Heri skórovali dvakrát, keď Fínsko zdolalo Nórsko 4:1 a získalo druhé víťazstvo v troch zápasoch skupiny A.

Po tom, čo v nedeľu dosiahol hetrik pri výhre svojej krajiny 8:0, je Kapanen na čele tabuľky strelcov s piatimi gólmi.