Slovensko ohromilo márnotratné Belgicko, keď Lukaku dvakrát zamietol VAR

Ivan Schranz strelil najrýchlejší gól Slovenska na veľkom turnaji, keď v pondelok v E-skupine majstrovstiev Európy vo futbale priviedol svoj tím k prekvapivému víťazstvu 1:0 nad prehratým Belgickom.

Išlo o prvú prehru Belgicka v 16 zápasoch pod vedením trénera Domenica Tedesca a pripomenula si jeho katastrofálny priebeh na majstrovstvách sveta 2022, napriek tomu, že dva góly neboli uznané po videoasistentovi rozhodcu.

Obaja boli kopačky Romelua Lukakua, prvý za ofsajd a druhý za hádzanú počas rozohrávky počas mimoriadne frustrujúceho dňa pre urasteného útočníka, keďže aj on premárnil niekoľko čistých šancí.

Slovensko sa v pondelok po výhre 3:0 nad Ukrajinou v Mníchove pripojilo k Rumunsku na čele tabuľky. Belgicko sa potom v sobotu v Kolíne nad Rýnom stretne s Rumunskom.

Pred zápasom sa hovorilo o tom, že ide o nové Belgicko, ktoré sa zbavuje štítku zlatej generácie a prekypuje mladými talentmi, no tie isté problémy zostávajú.

Tedescovi hráči dominovali v priebehu 90 minút, ale chýbal im rozhodujúci zásah, a keď ho našli, odmietli ho VAR a bojujúca slovenská obrana.

Belgicku chýbala preferovaná defenzívna dvojica Jan Vertonghen a Arthur Theat a keďže v prvom polčase hral na pravej strane ľavý krídelník Jeremy Doku a ľavý bek Yannick Carrasco, v tíme chýbala rovnováha.

Práve táto neistota viedla k otváračke Slovenska, keďže obrana si neporadila so slabou loptou Doku vo vlastnej šestnástke a keď sa podarilo zachrániť snahu Juraja Kuku, lopta prepadla Schranzovi, ktorý z tesného uhla prekonal brankára Belgicka Koena Casteelsa na gól. . S časom šesť minút a päť sekúnd.

Belgicko bude mať pocit, že už malo viesť 1:0, keď brankár Slovenska Martin Dúbravka chytil Lukakuovu strelu zblízka po Dokuovom bravúrnom teči z vlastnej polovice.

Bola to prvá z troch veľkých šancí v prvom polčase pre Lukakua, ktorý pod Tedescom strelil 17 gólov v 11 zápasoch.

READ  Ako európske krajiny regulujú občianstvo - DW - 3/12/2022

Šance malo aj Slovensko. Casteels musel predviesť fantastický zákrok po skvelej strele Lukasa Haraslina a predviedol výbornú defenzívnu disciplínu, keď slovenskí hráči oslavovali každý zákrok, ako keby strelili gól.

Belgicko sa opäť priblížilo ku skórovaniu, keď sa súboje pred bránou skončili, keď striedajúci Johan Bakayoko vypálil akoby istý gól, no obranca Slovenska David Hanko upratal loptu z bránkovej čiary.

Opäť boli zamietnuté, keď Luis Obinda spracoval loptu po tom, čo naliehal na ľavé krídlo a postavil Lukakua.