Slovensko omráčilo Belgicko gólom Romelua Lukakua, ktorý bol frustrovaný

Slovensko utiahlo prvý veľký rozruch na ME 2024 výhrou 1:0 nad… Belgicko V piatej skupine po Romelu Lukaku Prežil som deň, na ktorý nikdy nezabudnem.

Lukaku vo Frankfurte premárnil množstvo šancí, a keď skóroval, dvakrát v druhom polčase boli obe zakázané za priestupky.

Nádherný gól Ivana Schranza zo siedmej minúty stačil na to, aby rozhodol zápas v skupine a Slovensku na 48. mieste svetového rebríčka patrilo jedno z najlepších víťazstiev v histórii.

V prvom polčase mohol dvakrát skórovať Lukaku, no jeho strelu z tesnej blízkosti brankár vyrazil a jeho ďalšiu strelu zlikvidoval.

Bolo to znamenie toho, čo príde pre útočníka, ktorý má stále zmluvu Chelsea Za klub ale nehral od roku 2022, pričom Belgičania dostali trest za premrhanie šancí po siedmich minútach.

Laxná premávka Jeremy Doku Dal Slovensko do držania lopty a napriek tomu, že Juraj Kuka loptu odoprel, Zámky QuinnSchranz bol pripravený vystreliť loptu z tesného uhla po tom, čo bol v ofsajdovej pozícii Wot Weiss.

Belgicko sa však preskupilo Leandro Trossard Kým Lukaku stihol vystreliť ďalšiu loptu, minula žrď.

Útočník Chelsea si myslel, že strelil vyrovnávajúci gól v 11. minúte druhého polčasu, ale jeho gól bol vylúčený zo strany VAR po tom, čo bol považovaný za ofsajd. Amadou OnanaHlavička cez bránku.

Hrdinská obrana Davida Hanka je odmietnutá Johann Bakayoko V 62. min po tom, čo sa slovenskému obrancovi podarilo upratať loptu z bránkovej čiary.

Lukaku strelil druhý gól štyri minúty pred koncom zápasu po prihrávke Luisa Obindu, ale rozhodca Khalil Omut Miller ho vylúčil a neuznal gól po tom, čo sa Obinda dotkol lopty rukou počas budovania útoku. Belgicko utrpelo bolestivú porážku.