Malta matka. Debono (88 R.C.), Z. Leonardi, M. Vesselji (82 J. Engerer), D. Scicluna, A. Garzia, K. Privát (46 K. Mohnani), A. Borg (88 n. l. Debattista), nar. Touma, K. Bondin (68 A. Zammit).

Slovensko T. Fruhwald, T. Jasso, M. Gomola (61 D. Javorček), A. Gazi (46 A. Selecký), M. Sviderský (61 A. Gajdoš), R. Čerepkai (46 T. Jambor), A. Tučný (46 N. Marcelli), F. Mielke, D. Veselovský, S. Kopášek (61 A. Kaprálík), J. Murgaš.

vládnuť Fjodor Zammit.

Žlté karty Ingerer, Marcelli.

Červené karty Sini (muž) 90; Marcelli (S) 90.

Slovensko dokázalo v medzištátnom prípravnom zápase na štadióne Toniho Pezzinu vyhrať nad maltským tímom U21 pohodlne 4:1.

Maltská mládež sa snažila konfrontovať svojho nadradeného rivala a po zaostávaní o dva góly v závere prvého polčasu ukázala veľký charakter na boj.

Gól Mateja Veseljeho na začiatku druhého polčasu síce oživil nádej Malty na pozitívny výsledok, ale nepremenenie šancí sa im vrátilo, keďže Slovensko pridalo ďalšie dva góly a zabezpečilo si pohodlné víťazstvo.

Počas prvého polčasu sa Malťania s loptou na kopačkách len ťažko dostávali zo svojho pokutového územia, keď v silnom tlaku Slovenska domáci prišli o loptu mimo šestnástky, no našťastie ich hostia nedokázali tak potrestať.

Slováci sa ujali vedenia po siedmich minútach, keď Adam Ghazi prihral z pravej strany krížom krážom Romana Serebkaya, ktorého bravúrne zablokoval Mathias Debono, no Dominik Veselovski z odrazu nastrelil loptu do siete.

Slovensko pohrozilo pridaním druhého gólu v 23. minúte, keď Toma Gaso nechal pri vzdialenejšej žrdi priamy kop, no jeho hlavička zakrátko skončila.

V 32. minúte mala Malta dobrú príležitosť na vyrovnanie, keď Dylan Scicluna rozohral priamy kop a lopta prepadla na hranici šestnástky k Mattiovi Veseljemu, ale jeho strela išla mimo brány.

READ  Náhľad: Rakúsko vs Slovensko - predpovede, tímové správy

Päť minút pred koncom prvého polčasu Veselje využilo váhavú obranu hostí na rýchly postup, no obrancovia Slovenska zachránili útočníka Floriana skôr, ako stihol stlačiť spúšť.

Maltský reprezentant dostal druhý trest dve minúty pred koncom prvého polčasu, keď sa Samuel Kubasik prehnal po pravom krídle a poslal loptu na Adama Tuckneyho, ktorý bez problémov dotlačil loptu do prázdnej brány.

Malta sa snažila odpovedať po prestávke a podarilo sa jej znížiť v 54. minúte, keď si Basil Touma nabehol z pravej strany na prihrávku Veseljeho, ktorý napálil loptu do siete.

V 65. minúte mala Malta možnosť vyrovnať, keď Veselému zahrala dlhá lopta do cesty, no brankár Slovenska Thomas Frowald sa vyrútil mimo svojho pokutového územia a loptu odhlavičkoval do bezpečia.

O dve minúty však Slovensko vyrovnalo, keď Mario Sauer nazbieral na hranici šestnástky uvoľnenú loptu a prudkou strelou nedal Debonovi šancu.

Maltský tím pôsobil nervózne a po troch minútach mohli hostia pridať štvrtý gól, keď Zane Leonardi stratil rovnováhu v držaní lopty, ale Alexander Celiki neuveriteľne nedokázal skórovať, keď ho Debono iba prekonal.

Brankár Reeves Ceni nahradil Mathiasa Debona v bránke dve minúty pred gólom, no pobyt mladého brankára na ihrisku bol krátky.

Po dvoch minútach ho totiž prekonal Artur Gajdoš, ktorý skóroval priamo z voľného kopu. Po góle išli Slováci vyberať loptu do siete a medzi oboma skupinami hráčov sa strhla šarvátka, keď Sene trafil jedného zo súperov.

Tu rozhodca vylúčil brankára Malty Fjodora Zammita, ako aj Slováka Nina Marcelliho, ktorý dostal varovanie.