Slovenský Schranz porazil Belgicko v obrovskom rozrušení na Euro 2024 | Novinky UEFA Euro 2024

Gól Ivana Schranza zo siedmej minúty stačil na to, aby Slovensko dosiahlo šok z doterajšieho turnaja.

Slovensko zaznamenalo prvý veľký rozruch na Euro 2024, keď Ivan Schranz priviedol smoliarov k výhre 1:0 nad Belgickom.

Tím Francesca Calzonu zaostáva o 45 miest za Belgickom, ktoré je vo svetovom rebríčku FIFA na treťom mieste.

V pondelok v nemeckom Frankfurte si ale zosmiešnili predpokladanú kvalitatívnu priepasť medzi oboma tímami odvážnym výkonom.

Calzona, ktorý nastúpil na post dočasného trénera Neapola v druhej polovici minulej sezóny, priznal, že s výsledkom žrebu by bol „šťastný“.

Talian dosiahol viac, než o čom mohol snívať, keď Schranz v siedmej minúte opustil Belgicko ohromený a ukončil tak deväťzápasové medzinárodné bodovacie suchoty.

Slovák Ivan Schranz strelil víťazný gól už v siedmej minúte proti Belgicku na majstrovstvách Európy 2024. [Lee Smith/Reuters]

Kľúčový útočník Romelu Lukaku premárnil niekoľko šancí Belgicka a videoasistent rozhodcu nepripustil v 86. minúte kontroverzné vyrovnanie po prihrávke jeho spoluhráča Luisa Obindu rukou pri rozohrávke.

Nečakané víťazstvo Slovenska otvorilo E-skupinu len niekoľko hodín po tom, čo Rumunsko v ostatnom pondelkovom zápase tej istej skupiny zdolalo Ukrajinu 3:0.

Bola to trpká strata pre Belgicko, ktorému hrozí, že na veľkom turnaji opäť nenaplní svoj potenciál.

Zlatá generácia belgického národného tímu od svojho odchodu zo skupinovej fázy vo finále MS 2022 stratila veľa zo svojho lesku.

Červení diabli na posledných dvoch majstrovstvách Európy vypadli vo štvrťfinále, vďaka čomu je tretie miesto na MS 2018 vysoko pre talentovaný, no podpriemerný tím, ktorý bol kedysi považovaný za potenciálnu dynastiu.

READ  Kto tvorí ženský gymnastický tím USA na majstrovstvách sveta?