Tréner Slovenska Kalzuna je napriek bolestivej prehre s Anglickom hrdý

Tréner Slovenska Francesco Calzona zdôraznil, aký je hrdý na výkon svojho tímu na majstrovstvách Európy vo futbale v roku 2024, a to aj napriek tomu, že po nedeľňajšej srdcervúcej prehre 2:1 proti Anglicku z turnaja odišla.

Za Slovensko viedol v 25. minúte Ivan Schranz a ich vedenie pokračovalo až do piatej minúty nadstaveného času, keď vyrovnal Jude Bellingham.

Už v prvej minúte predĺženia strelil víťazný gól Anglicka Harry Kane, čím rozdrvil slovenské sny.

„Chcem znovu povedať, aký som hrdý na svoj tím, povedal som im, že odviedli skvelú prácu, boli sme na rovnakej úrovni ako všetci súperi, hrali sme útočný futbal a mali sme šance na gól.“ Som na nich veľmi hrdý,“ povedal po zápase Calzona.

„Inkasovali sme gól, keď do konca zápasu zostávalo len niekoľko sekúnd, a to prostredníctvom hrajúceho hráča [for Real Madrid]. Je to otázka pár centimetrov a čaká vás penalizácia. „Možno sme mohli brániť lepšie, ale to sa stáva.“

Slovensko vyhralo Euro 1976 ako súčasť vtedajšieho Československa, no pri treťom pokuse na veľkom podujatí sa snažilo po prvý raz kvalifikovať ako samostatná krajina do štvrťfinále.

Anglická reprezentácia vo svojom prvom zápase v E-skupine prekvapila svojho belgického kolegu čistým gólom a kvalifikovala sa ako jeden z najlepších tímov, ktorý obsadil tretie miesto po tom, čo všetky tímy skončili v skupine so štyrmi bodmi.

Obranca David Hanko neskrýval sklamanie: „Takýto smutný z futbalu som už dlho nezažil, viem, že je to len zápas, ale boli sme tak blízko k niečomu, o čom sme snívali.

READ  Soccer in Tennessee begins another search for coaching

„Urobili sme všetko pre to, aby sa to podarilo, no nakoniec sa veci zvrtli. Vyrovnávajúci gól Bellinghamu bol bodnutím do srdca.“

Tréner Slovenska Francesco Calzona reaguje na osemfinále ME 2024 medzi Anglickom a Slovenskom v Schalke Arene.  Fabian Štrauch/dpaTréner Slovenska Francesco Calzona hovoril počas zápasu medzi Anglickom a Slovenskom v osemfinále UEFA Euro 2024 v Schalke Arene.  Fabian Strauch/ Nemecká tlačová agentúra

Tréner Slovenska Francesco Calzona hovoril počas zápasu medzi Anglickom a Slovenskom v osemfinále UEFA Euro 2024 v Schalke Arene. Fabian Strauch/ Nemecká tlačová agentúra

Slovenský reprezentant Francesco Calzona reaguje na čiare počas zápasu osemfinále UEFA Euro 2024 medzi Anglickom a Slovenskom v Schalke Arene.  Markus Brandt / Nemecká tlačová agentúraSlovenský reprezentant Francesco Calzona reaguje na čiare počas zápasu osemfinále UEFA Euro 2024 medzi Anglickom a Slovenskom v Schalke Arene.  Markus Brandt / Nemecká tlačová agentúra

Slovenský reprezentant Francesco Calzona reaguje na čiare počas zápasu osemfinále UEFA Euro 2024 medzi Anglickom a Slovenskom v Schalke Arene. Markus Brandt/dpa