Veľké prekvapenie na Euro 2024: Slovensko ohromilo Belgicko po tom, čo odmietlo Romeluovi Lukakuovi dva góly

Romelu Lukaku mal dva góly neuznané kvôli video recenzii, keď Belgicko prepadlo do prvého veľkého rozruchu na Euro 2024, keď prehralo so Slovenskom vo Frankfurte 1:0.

Lukaku strelil úvodný gól v 56. minúte a myslel si, že stačilo na vyrovnanie po hlavičke Amadoua Onana – predtým, ako zábery odhalili, že bol v ofsajdovej pozícii.

Rómsky útočník tri minúty pred koncom cítil frustráciu, keď opäť prestrelil brankára Slovenska Martina Dúbravku, ale rozhodca naznačil, že Luis Obinda sa pri príprave na zápas dotkol lopty rukou.

Vyrovnávajúci gól Belgičana Romelua Lukakua proti Slovensku nepripustil po prihrávke Luisa Obindu.

Za Slovensko viedol už po siedmich minútach Ivan Schranz, ktorého gólom bol rozdiel medzi oboma tímami.

Jeremy Doku v nebezpečnej situácii stratil loptu, strelu Juraja Kuku zblokoval brankár Quinn Casteels a Schranz následne poslal loptu do siete.

Belgickému tímu, ktorý sa nachádza na treťom mieste na svete, sa nepodarilo nájsť východisko z tejto slepej uličky a jeho frustrácia narastala. Tím Domenica Tedesca zažil v príprave na ME 2024 nepokoje a teraz je jasnejšie aj vylúčenie brankára Realu Madrid Thibauta Courtoisa.

Súhrn zápasu Belgicka a Slovenska | Majstrovstvá Európy 2024

Zistite najlepšie momenty zo zápasu skupinovej fázy medzi Belgickom a Slovenskom!

V nadstavenom čase mal poslednú šancu Belgicka Kevin De Bruyne, ktorý prudkou strelou v šestnástke vyrazil, no loptu zblokoval Dúbravka.

Hráči Slovenska oslavovali v záverečnom zápase pôsobivú výhru. Slovensko vo svojom treťom vystúpení na európskom šampionáte dosiahlo tretie víťazstvo, ktoré je ďaleko pred predchádzajúcimi víťazstvami proti Poľsku a Rusku.

Táto porážka uväzňuje Belgicko, ktoré sa nedokázalo kvalifikovať zo skupiny na Majstrovstvá sveta 2022, a teraz im hrozí, že ich zlatá generácia vybledne s malým fňukaním.

READ  Oznamujeme spoločnosť Zoot Sports ako oficiálneho dodávateľa konfekcie pre tím Collins Cup USA PTO

[Want great stories delivered right to your inbox? Create or log in to your FOX Sports account, follow leagues, teams and players to receive a personalized newsletter daily.]

Belgicko bude mať možnosť vrátiť sa do súťaže, keď sa v sobotu v Kolíne nad Rýnom stretne s Rumunskom. Slovensko si môže rezervovať postup do osemfinále a postúpiť na prvé miesto v skupine, ak v piatok v Düsseldorfe porazí Ukrajinu.

Martin Rogers je publicista pre FOX Sports. Môžete ho sledovať na Twitteri @Rogers Fox a Prihláste sa na odber nášho denného spravodaja.

Získajte viac z UEFA Euro Sledujte svoje obľúbené a získajte informácie o hrách, novinkách a podobne