Víťaz predĺženia ligy posiela Slovensko na Euro 2020

BELFAST (Reuters) – Michal Ďuriš strelil víťazný gól v predĺžení, keď Slovensko využilo tých pár šancí, ktoré malo na to, aby ohromilo Severné Írsko a 1060 domácich fanúšikov vo štvrtkovom zápase kvalifikácie o Euro 2020 vo Windsor Parku 2:1.

Slovensko sa ujalo vedenia v 17. minúte, keď hlavička Georgea Savilla v strede poľa bola perfektnou prihrávkou pre Slovensko. Yuvraj Kukaktorá poskytla nádhernú konečnú úpravu.

Zdalo sa, že toto bude víťaz, až kým Íri nevychytali dramatický neskorý vyrovnávajúci gól obrancom Milan ŠkriniarKto bol najlepším hráčom tímu hostí, tri minúty pred koncom normálneho hracieho času premenil loptu do vlastnej siete.

Doris ale prekonala domáceho brankára Billy Peacock Farrell Na svojom blízkom poste nízkou strelou zabezpečil Slovensku kvalifikáciu na postup na ME a miestenku do E-skupiny na budúcoročnom turnaji spolu so Španielskom, Švédskom a Poľskom.

„Nie je toho veľa, čo môžete povedať. Nemohli sme si želať viac,“ povedal tréner Severného Írska Ian Baraclough pre Sky Sports.

„Herným plánom bolo umiestniť loptu do šestnástky čo najviac a to sa nám aj podarilo.

„Toto je určite to najhoršie, čo som po zápase cítil. Hráči si nevedeli ľahnúť a zomrieť. Je pre mňa ťažké mať nejaké slová útechy.“

Slovensko sa dočkalo úvodného gólu v 17. minúte, keď sa Saville snažil vrátiť hlavičkou Johnny EvansTá však driblovala cez stredného obrancu a postavila Kuka dopredu.

Vyzeralo to tak, že Severné Írsko je na ceste k porážke, napriek tomu, že v záverečnej fáze 90-minútového držania lopty zúrivo držalo loptu, šance zostali vysoké.

O dve minúty však vyrovnali, keď bravúrna strela Paddyho McNaira z pravej strany skončila prízemným centrom v šestnástke a keď Škriniar pustil loptu, stihol už len usmerniť loptu do vlastnej siete.

READ  Bledisloe Cup: Ako sledovať All Blacks v. Wallabies, tímy, zápasy a ďalšie | Najnovšie správy o rugby

Gavin White trafil žrď, keď domáci dohrávali silnejšie, ale keď sa lopta v 110. minúte láskavo odrazila k Dorisovi od chrbta nešťastného Evansa, vyrazil prízemnú strelu, ktorá unikla Peacock-Farrell.

„Bol to jeden z najdôležitejších gólov mojej kariéry,“ povedala Doris. „Som veľmi šťastný, že sme sa opäť kvalifikovali do finále Európskeho pohára národov.

Dodal: „Rád by som venoval toto víťazstvo všetkým našim fanúšikom, ktorí verili, že sme schopní kvalifikovať sa.“